Оголошуємо спеціальну акцію: абітурієнти, які підпишуть договір та подадуть документи до 31 грудня, зможуть вступити до нашого партнерського ВУЗу у Варшаві за пільговою ціною та отримати 10% знижку на навчання, а також будуть звільнені від оплати реєстраційного внеску університету!. Таким чином вартість навчання складатиме близько 800 євро за рік!

Проживання

Навчання в Польщі. Вища освіта в Польщі

Проживання під час навчання є важливим питанням для більшості абітурієнтів та їх батьків. Зазвичай університети забезпечуть студентів житлом. Однак тип проживання, яким забезпечують університети, може бути різним.

Гуртожиток
Більшість ВУЗів забезпечують студентів гуртожитками. Всі гуртожитки-європейського типу, з гарним ремонтом та умовами. Як правило студенти живуть у 2-3 містних кімнатах. Гуртожитки в більшості випадків мають блочну систему (тобто кухня та санвузол на 2-3 кімнати). В деяких університетах можливе 1-місне проживання, але це буде коштувати трохи дорожче.

Відстань від гуртожитку до університету є різною, в рамках норми вважається, якщо можна добратися до ВУЗу за 30-40 хвилин громадським транспортом (автобусом або метро).
Вартість проживання в гуртожитку складає приблизно 120-140 євро за місяць. Потрібно бути готовим оплатити за гуртожиток за кілька місяців, або навіть за пів-року наперед.

Проживання в гуртожитках вимагає дотримання певних правил — в основному це стосується того, щоб не заважати сусідам (тобто не слухати голосно музику, не влаштовувати гучних вечірок тощо). Система працює таким чином, що студентові роблять 3 попередження, після цього він може бути позбавлений місця в гуртожитку. Варто пам’ятати, що попередження часто робляться у ввічливій формі, ніхто на студента не кричить, тощо. Але тим не менше їх треба сприймати серйозно.

Також місця в гуртожитках можуть бути обмеженими. В таких випадках перевага надається студентим, які оформились та оплатили навчання раніше.

Квартири
Деякі університети не мають своїх гуртожитків або ж там не вистачає місць на всіх бажаючих. В такому разі університети допомагають студентам з пошуком квартир. Проживання в квартирах обходиться трохи дорожче — приблизно 160 євро з людини на місяць. Умови проживання в квартирах досить індивідуальні. Як правило університет підбирає квартири, які знаходяться приблизно в 30-50 хвилинах їзди громадським транспортом від університету.

У випадку квартири, потрібно бути готовим підписати договір та заплатити мінімум за 2 місяці проживання (1 та останній).

Самостійний пошук житла
Ви можете обрати самостійний пошук житла. Однак вам потрібно чітко уявляти, де і як ви його плануєте шукати, тому що житло від університету (гуртожиток або квартира) зазвичай бронюється заздалегідь і пізніше такої можливості може не бути.

Якщо ви плануєте скористатися послугами агенства по нерухомості, то теж слід памятати що вам потрібно буде оплатити їх послуги, а також заплатити за квартиру мінімум за 2 місяці.